Zwyrodnienie plamki żółtej – leczenie laserem 2RT

Więcej w temacie lasera 2RT Kraków na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka ludzi w starszym wieku i wyraźnie obniża jakość widzenia. Współcześnie kliniki okulistyczne oferują innowacyjne sposoby korekty wzroku tej przypadłości. Zabieg AMD staje się środkiem umożliwiającym powrót do wcześniejszego komfortu życia.

Nadwaga i pozostałe prawdopodobne przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej charakteryzująca się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która objawia się zaburzeniem obrazu oraz utratą ostrości wzroku. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Zwyrodnienie plamki żółtej dotyka przeważnie osoby, które przekroczyły 50. rok życia, a etiologia wady nie została wciąż do końca rozpoznana. Zakłada się jednak, iż za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niewłaściwy tryb życia – przykładowo otyłość, palenie tytoniu lub długotrwała ekspozycja na światło UV. Kluczowe mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz odrębne schorzenia występujące równocześnie, takie jak cukrzyca czy hipertonia. Dzisiejsza medycyna wypracowała na szczęście środki, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na suchą postać zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – czy jest nieinwazyjny?

Specjalistyczny laser nanosekundowy wpływa na starzejące się komórki oka zarazem nie naruszając receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia nie jest ryzykowny, co sprawia, że może być wykonywany u rozmaitych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem lub utratą wzroku. Technika laserowa hamuje trwające procesy zwyrodnieniowe oraz stymuluje komórki do odbudowania się. Terapia 2RT polepsza metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie jest uciążliwe – w czasie zabiegu pacjent nie doświadcza bólu. Zanim zacznie się zabieg gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa zaledwie kilka minut.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]