Pierwsza pomoc – kurs

W Polsce co roku traci życie parę tysięcy ludzi tylko z tego powodu, że świadkowie wypadku nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem karetki pogotowia . Reakcją na tak zatrważające dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do dobrego reagowania w momencie zagrożenia życia.

Jaką drogą odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy można odbyć za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet są z pewnością wygodniejsze i tańsze, jednak nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalne fantomy do prowadzenia wszelkiego rodzaju treningów z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Zagadnienia, jakie pojawią się w czasie kursu, są uzależnione od uzgodnień organizatorów z uczestnikami szkoleń. Na pewno, powinny się w nim pojawić następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, tamować krwotoki oraz co zrobić, w przypadku zasłabnięć czy zatruć detergentami.