Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Społeczeństwo powoli zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: pyły zawieszone PM2.5, sadzę, roztocza, spaliny pojazdów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Współcześnie najlepszym rozwiązaniem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – zalety

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Model Airdog X5 skutecznie i szybko zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.