Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Jeśli chcesz zamówić aparaty do magnetoterapii, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia redukuje także ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy też modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]