Bezbolesne wybielanie zębów

Zdrowe i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – zauważalne efekty już po trzech sesjach

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (lakiery, żele, soda oczyszczona), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po 3 sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej. Następnie za pomocą specjalnego szablonu oznacza się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Kluczowy jest także dobór właściwego odczynu żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej tydzień. Świetne rezultaty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.