Badania psychologiczne dla operatorów

Dowiedz się więcej o badaniach operatorów Bielsko Biała.

Są niezbędne jeśli zamierzamy sprawdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako kierowca wózka tudzież innej maszyny. Mimo, że sporo kandydatów się ich obawia, kiedy nie mamy problemów psychiatrycznych, ich przejście nie powinno przyprawić nam większych trudności. Jak jednak przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co należy się przygotować?

Badania operatorów – kwestionariusz

W początkowej części badania przyszły operator uzupełnia opracowany przez psychologa formularz. Powinien w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w różnych, niekiedy trudnych przypadkach. Po przeczytaniu kwestionariusza kandydataubiegającego się o uprawnienia, psycholog będzie miał możliwość określić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz ocenić jego inteligencję i zdolności społeczne. Treść ankiety zależy od tego, jaki zawód wybrał starający się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów często powoduje ogromny stres, ale jej zaliczenie rzadko jest niewykonalne.

Psychologiczne badania operatorów

Druga część badania operatorów wymaga wykorzystania odpowiednio opracowanych przyrządów. Poszczególne zadania sprawdzają takie umiejętności jak czas reagowania oraz podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że czasem ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli potencjalny operator w rozmowie przyzna się do złego nastroju albo badanie udowodni, iż przed wizytą w poradni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wtedy przełożone lub – jeśli przyczyną jest alkohol – również odwołane.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]