AWF w Krakowie i Vitberg otwierają Pracownię Wibroterapii

Szukasz informacji o marce Vitberg? Dobrze trafiłeś!

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne i badania z urządzeniami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii dedykowana jest do prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą w niej też prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z zakresu kosmetologii, odnowy psychosomatycznej oraz fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, będą służyć jednocześnie do regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że urządzenia Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

W jakich badaniach zostaną wykorzystane aparaty firmy Vitberg?

W przyszłości wyniki testów mogą przysłużyć się do doskonalenia terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii przeprowadzane będą badania z zakresu biochemii i fizjologii. Analizie poddany będzie wpływ wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty analiz będą zestawiane z wynikami laboratoriów z całego świata.

Nasza lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]