Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Poszukujesz aparatów do ultradźwięków? Kliknij tutaj

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, redukowania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, blizn oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]