Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Potrzebujesz podłóg drewnianych Baltic Wood? Kliknij tu.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu wyparuje z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Przed ich montażem, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Tak, jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]