Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są główną przyczyną, przez którą na portal internetowy może zostać założony ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych kar?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie nadmiernej liczby odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją portalu w wynikach wyszukiwania i przez to naruszają normy naturalnego linkowania ustalone przez grupę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie tekstów sponsorowanych najeżonych wieloma odnośnikami. Szerzy się również proces sprzedaży linków, co jest zakazane. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieuczciwe praktyki zostaną ujawnione, a to wiąże się z gwałtownym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, czsem aż o 50 podstron.

Jaka firma wyeliminuje problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że jeśli na portal będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo starać się o odtworzenie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie gwarantuje pełnego sukcesu. Jeśli chcemy podnieść szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej. Profesjonaliści błyskawicznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko renomowanym podmiotom.