Jak usunąć bany i filtry Google

Posiadanie prężnej witryny online zmusza do jej efektywnego pozycjonowania w wyszukiwarkach, aby była zauważalna dla odbiorców i pojawiała się wysoko w wynikach. Czasami jednak nasze starania powodują złamanie zasad rzetelnego pozycjonowania i na portal mogą być zastosowane przez bany i filtry Google. Dowiedzmy się, co zrobić, kiedy zajdą tego typu okoliczności.

Bany i filtry Google – dlaczego są tak groźne?

Ban od Google oznacza najgorszy wymiar kary, jaki może dotknąć portal w sieci. Oznacza on zupełne wykasowanie jej z wyników przeglądarki Google, co w praktyce znacznie utrudnia prowadzenie interesu. Pamiętajmy, że gros odbiorców korzysta z Google, więc po usunięciu witryny ilość naszych klientów gwałtownie się obniży. Natomiast założenie filtra obniża pozycję strony www w wynikach przeglądania, co również negatywnie oddziałuje na liczbę odwiedzin portalu. Istnieją nakładane wprost przez załogę Google filtry ręczne i generowane automatycznie przez profesjonalne programy filtry algorytmiczne.

Czy można pokonać bany i filtry Google?

Trzeba zauważyć, że bany i filtry Google narzucane są np. za używanie ogromnej liczby linków promujących naszą witrynę www lub uciekanie się do nieuczciwych środków reklamowych w celu nadania jej pierwszej pozycji. Żeby usunąć ban od Google musimy wcześniej prześwietlić jego przyczynę. Najlepiej zatrudnić w tym celu fachową firmę SEO, która sprawnie upora się z kłopotem. Operacja może jednak przeciągać się aż 6 miesięcy, trzeba więc trochę poczekać.