Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną warstwę. Chroni ona stal przed negatywnym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do składowania znacznych ilości ukończonych już mieszanek. Wymienione wcześniej właściwości sprawiają, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest też znakomitym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki stalowe w sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często wykorzystywane w rozlicznych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej głównie dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy bakteriami.