Wynajem prywatnego detektywa

Kim jest prywatny detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten zawód, a użycie wybitnych i fascynujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze czego przykładem jest na przykład postać Sherlocka Holmesa. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Na podstawie dowodów, rzetelnych informacji, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu dojście do prawidłowych konkluzji. Prywatny detektyw prowadząc śledztwa zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć ogromne znaczenie w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Zakres czynności detektywa

Korzystanie z usług prywatnych detektywów staje się coraz bardziej powszechne. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, gdzie każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie analizy wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest poprzeć dowodami nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przekłamane. Jedynie dobry detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.