Ukryte wady pojazdów używanych. O inspekcji auta przed zakupem

Kupno samochodu używanego zawsze wiąże się z ryzykiem – auto z „drugiej ręki” jest naturalnie znacznie tańszy aniżeli pojazd nabyty prosto z salonu, jednak może ukrywać rozmaite wady. Jak znaleźć dobre auto i uniknąć straty pieniędzy?

Kupno samochodu używanego – na co należy uważać?

Rok w rok mnóstwo naszych rodaków myśli o nabyciu samochodu z drugiej ręki, co umożliwia zaoszczędzenie nawet wiele tysięcy złotych w porównaniu do pojazdów kupowanych bezpośrednio od autoryzowanego dealera. Transakcje tego rodzaju nie zawsze idą po naszej myśli – bywa, iż prawdziwy stan techniczny pojazdu jest przemilczany przez zbywcę, a zamaskowane uszkodzenia wychodzą na jaw parę dób po zatwierdzeniu umowy. Jak zabezpieczyć się przed takimi przypadkami i odnaleźć auto, które zaspokoi nasze potrzeby? Przed finalizacją zakupu istotne jest gruntowne zweryfikowanie pojazdu, np. sprawdzenie historii samochodu. – z jego pomocą możemy dowiedzieć się, kto był posiadaczem samochodu, znaleźć informacje o kradzieżach pojazdu, jego uszkodzeniach oraz ewentualnych wypadkach. Warto także zdiagnozować stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego sprzętu – wykrywa to zatajone wady.

Inspekcje samochodów przed zakupem – kto je zrealizuje?

Nie wiesz, co należy sprawdzić podczas zakupu używanego auta? A może nie masz możliwości osobistego przejrzenia kondycji samochodu? W uniknięciu bolesnego zaskoczenia pomoże rzeczowa inspekcja samochodu, którą zrealizują doświadczone firmy. Podmioty o tym profilu działalności dysponują specjalistycznym aparatami do diagnostyki, które wykorzystują między innymi do analizy grubości lakieru. Pracownicy firmy przybywają do miejsca, w którym zaparkowany jest samochód, weryfikują VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po ukończonej kontroli tworzą dokumentację fotograficzną oraz wielopunktowy raport odnośnie stanu auta.