Transport po Europie – busy do Belgii

Belgia od kilkunastu lat zajmuje czołowe miejsca na listach państw najchętniej odwiedzanych przez Polaków. Wyruszają oni tam zarówno w celach zarobkowych, jak i czysto turystycznych. Miasta takie jak Brugia, Gandawa, Antwerpia czy Bruksela zachęcają do ich poznania i dla wielu z nas stają się celem urlopowych wyjazdów. Belgijskie i polskie miasta są ze sobą dość dobrze skomunikowane. Turyści mogą przebierać między wieloma środkami transportu. Który z nich będzie najdogodniejszy – autokary, samoloty czy busy do Belgii?

Czym dojechać do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których najważniejszy jest jak bardzo krótki czas podróży, naturalnym wyborem będzie samolot. Połączenie bez przesiadek do Brukseli mają w swoim rozkładzie dwa polskie lotniska – Okęcie oraz Modlin. Wybierając jednak to rozwiązanie, powinniśmy niestety być gotowi na wydatek rzędu nawet tysiąca złotych, jak również na konieczność zorganizowania transferu z Brukseli do miejsca docelowego. Niewiele więcej kierunków podróży obsługują linie autokarowe, aczkolwiek i w ich przypadku nie możemy zakładać, że zawsze dowiozą nas do mniejszych miejscowości.

Busy do Belgii w opcji door-to-door

Jak poradzić sobie z tymi problemami? Planując podróż, warto zdecydować się na busy do Belgii. Firmy transportowe mają w swojej ofercie tranzyty z opcją door-to-door. Oznacza to, że kierowca odbierze pasażera z jakiegokolwiek miejsca pokrywającego się z trasą busa (albo jej okolicy), a już w Belgii odstawi go bezpośrednio pod wskazaną lokalizację (np. do hotelu). Busy obsługujące europejskie trasy są z reguły bogato wyposażone, gwarantując podróżnym całkowitą wygodę. Ci do swojej dyspozycji mają m.in. komfortowe siedzenia, klimatyzację i dostęp do internetu.