Terapia par – gdy nie układa się w związku

Nie trać nadziei! Specjalistów od terapii par UK poznasz na psychoterapia-uk.pl

Kłótnie przytrafiają się we wszystkich parach. Wiele z nich nie stwarza niebezpieczeństwa, zaś po stwierdzeniu, co jest źródłem problemów, partnerzy samodzielnie rozwiązują problemy. Bywa niestety, że powody okazują się naprawdę poważne – między innymi niewierność jednego z partnerów, kłamstwa lub problemy łóżkowe. W takich przypadkach wyjście z kryzysu na własną rękę może okazać się niemożliwe. Dawniej zwykle owocowało to zakończeniem związku, lecz obecnie dostępne są metody, dzięki którym można zakończyć nawet największe rodzinne konflikty. Kiedy więc terapia par jest naprawdę potrzebna? Jak przebiega? Jak przygotować się do niej, żeby dała spodziewane skutki?

Kiedy wybrać terapię par?

Związki w kryzysie zazwyczaj proszą o poradę wówczas, kiedy nie rozumieją nawyków partnera. Zwykle osobno spędzają wolne chwile z partnerem, miast tego spotykają się między innymi ze znajomymi . Małżonkowie rozpoczynający terapię par często skarżą się, iż nie znajdują tematów do rozmów, gdyż ich zainteresowania są inne od pasji partnera. Terapia par jest też rekomendowana wtedy, gdy któryś z małżonków dopuścił się niewierności małżeńskiej – w podobnych przypadkach jest ona niestety najcięższa. Przyczyną dużych zgrzytów w kontaktach między małżonkami potrafią okazać się również nierozwiązane dysfunkcje seksualne, bo pary zwykle nie umieją rozmawiać na ten temat bez zażenowania.

Skuteczność terapii par

Ideą terapii par jest odszukanie powodów trudności w małżeństwie i ich wyeliminowanie. Z tego powodu najważniejszymi elementami terapii są rozmowy z partnerami – nie mogą to być jednak kłótnie w gabinecie psychologa, a spokojne rozmowy umożliwiające znalezienie przyczyn kryzysu. Terapia par zazwyczaj zakłada także mediację, gdyż ta pozwala na pokonanie najróżniejszych kłótni. Należy nadmienić również o tym, iż terapia par spodziewane skutki przynosi wyłącznie wówczas, kiedy zgody chcą oboje partnerzy – dlatego ważnym elementem bywa praca nad poprawą komunikacji.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339