Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty zębów to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a o ile odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się dużą trwałością. Jego ogromnym atutem jest również to, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego robi się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce tylnych zębów.