Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Chcesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie utylizację starych mebli Kraków? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na maxgruz.pl

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z przeróżnych względów nie chcemy wyrzucić. Najczęściej przestawiamy je do piwnicy, na poddasze albo do komórki lokatorskiej, aby nie zagracały miejsca w domu. Szkopuł jednakże w tym, że po wielu miesiącach także w tych schowkach robi się na tyle ciasno, że codzienne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy też, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble ze strychu, domu i piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Śmieci takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, części ram okien, stare meble czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego auta. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są przeważnie raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują też fachową asystę przy opróżnianiu komórki, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, o ile zostaną przekazane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą być porzucone na składowisku lub zostać spopielone. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów podług materiału, z którego zostały wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się one składają, polega zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do wyrobu nowych szaf, łóżek oraz półek.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]