Sprzątanie mieszkań i piwnic – pozbądź się zalegających śmieci i mebli

Wiosenne miesiące to okres m.in. pomieszczeń gospodarczych, poddaszy i garaży. Chciałbyś zatroszczyć się o ład w swoim domu? Sprawdź, kiedy warto zlecić kompleksowe sprzątanie piwnic oraz mieszkań.

Sprzątanie mieszkania oraz piwnicy – co wyrzucamy?

Oczyszczenie zagraconej piwnicy to niemałe wyzwanie – należy wynieść nie tylko z zajmującą pomieszczenie niesprawną elektronikę, sprzęty czy stare przetwory, ale także zatroszczyć się o wywiezienie wszystkiego do miejsca utylizacji. Wyrzucenie niebezpiecznych odpadów do zwykłego kosza jest karalne i niebezpieczne dla otoczenia. Mieszkańcy wielkich miast jak np. Kraków nie muszą sami porządkować domowych pomieszczeń – funkcjonują tam firmy oferujące profesjonalne sprzątanie piwnic oraz mieszkań. Usługa jest kierowana do osób, które nie mają ochoty albo czasu na pakowanie i sortowanie odpadów – wolą, żeby czynności te wykonali zawodowcy. Firmy zajmujące się sprzątaniem mieszkań poradzą sobie z różnymi rodzajami odpadów – meblami, dywanami, elektrośmieciami (RTV i AGD oraz sprzęt komputerowy), odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, jak również gruzem czy odpadami budowlanymi.

Jak wygląda sprzątanie piwnic oraz mieszkań?

Pracownicy podmiotów zajmujących się sprzątaniem piwnic i mieszkań dojeżdżają bezpośrednio do klientów i na miejscu rozprawiają się z bałaganem. Przedsiębiorstwa tego typu świadczą wszechstronne usługi porządkowe – udostępniają worki na odpady oraz pojemne kontenery, pomagają zapakować do nich śmieci, wynieść je z mieszkania lub domu, a później przetransportować do miejsca utylizacji. Firmy te dysponują flotą pojazdów dostosowanych do wywozu rozmaitego rodzaju odpadów i w kilka godzin radzą sobie z zagraconymi pomieszczeniami. Koszt usługi jest najczęściej zależna od zakresu zrealizowanych prac.