Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Pragniesz poznać więcej szczegółów o regulacji okien Warszawa? Zajrzyj na serwismeteo.pl.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, niemniej jednak także zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje kłopoty z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto na domiar tego wezwać fachowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]