Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Potrzebujesz więcej informacji o lokalu na komunię w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj tu.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zazwyczaj pierwsza naprawdę poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko czuje, że wszyscy goście skupieni są wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Wynająć lokal na komunię czy zorganizować obiad w mieszkaniu?

Już przed fazą wysyłania zaproszeń na komunię rodzice powinni określić czy podejmą gości w swoim domu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest zazwyczaj możliwe wtedy, jeśli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w głośne eventy rodzinne, w których uczestniczy niekiedy do kilkudziesięciu gości, z tej przyczyny na ogół urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli pragniemy zarezerwować najlepszą salę, polecamy wziąć się za poszukiwania lokalu, jak tylko będzie wyznaczony dzień komunii. W okresie komunijnym poważnym problemem może być również znalezienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym warto wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu dań na komunię. Niezbędne jest również to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny oraz komfortowy.

Organizacja komunii – prezenty, ciekawe gry dla dzieci, fotograf

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także odbywającą się później zabawę gości. Tradycją stały się też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna zatem wyróżniać się przepięknymi, zadbanymi wnętrzami. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, polecamy rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednakże nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, przykładowo cennej biżuterii albo zabawek militarnych.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]