Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to jednak trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale także mają wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Nowoczesne techniki implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tego czasu musi stosować zimne okłady, a od razu po zabiegu – wystrzegać się tytoniu, napojów zawierających alkohol i gorących potraw. Istotne jest też stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają obrzęk i ból.

Implantologia – jakiemu stomatologowi zaufać?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo ważne jest to, by wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy istotne wskazówki.