Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najpopularniejsze awarie lodówek to przede wszystkim za niskie temperatury, dokuczliwe postukiwanie i brak szczelności. Co istotne, tego rodzaju awarie czasem biorą się tylko z nieprawidłowego ustawienia – wówczas musimy tylko przestawić urządzenie. Kiedy natomiast źródło awarii jest skutkiem eksploatacji podzespołów, konieczna będzie pomoc fachowcy. Ile na to wydamy? W których sytuacjach naprawa lodówek będzie dobrym pomysłem, a kiedy lepiej nabyć inny sprzęt?

Naprawa lodówek – co odmawia posłuszeństwa?

Szczególnie zagrożonymi usterkami częściami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich przyczyną jest nieodpowiednie obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie powinniśmy wszak wkładać produktów gorących, zaś otwierając ją należy wiedzieć o tym, by zamknąć wnętrze. Kiedy chodzi o lodówki dla handlu, dobrze zastosować siłowniki. Za mała efektywność silnika wpływa także na pracę zamrażalki. Pamiętajmy, iż w przypadku zauważenia awarii nie należy serwisować lodówki samemu. O wiele słuszniej postąpimy powierzając to fachowcom, zyskując jednocześnie gwarancję na zamówione naprawy.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od typu awarii. Inną kwotę zapłacimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na fakt, iż są to urządzenia przemysłowe, ceny serwisu mogą być wyższe. Niemniej jednak koszt naprawy najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższy niż kupno nowego sprzętu.