Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Odnowienie mieszkania, przebudowa czy też budowa domu, prace w ogrodzie, opróżnianie piwnicy bądź strychu – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeśli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa zapewnia klientowi kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu rekomendujemy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to także najlepsza metoda na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, dróg wewnętrznych, boisk czy trawników.