Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Skieruj się do DentoCentrum, aby uzyskać kompetentną pomoc profesjonalistów.

Bolący ząb jest nadzwyczaj uciążliwym odczuciem. Z tego też powodu stomatolog jest zwykle jedynym lekarzem specjalistą, którego większa część osób stara się odwiedzać regularnie co pół roku. Lecz jak wybrać dobrego stomatologa?

Dobry stomatolog – długie godziny otwarcia i bogaty zakres oferty

Zamieszkali w miastach oraz liczebniejszych miejscowościach bez problemu odnajdą w pobliżu swojego zamieszkania jakąś klinikę stomatologiczną, ponieważ jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług medycznych oferujących prywatną profilaktykę i leczenie. Na co jednakże zwrócić uwagę przy doborze specjalisty, któremu zdecydujemy się oddać pod opiekę nasze zęby? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny ulokowany jest nieopodal domu pacjenta, by w razie nagłego wypadku (ostrego bólu, wypadnięcia plomby albo złamania zęba) nie trwonić cennego czasu na dojazd do specjalisty. Godziny otwarcia gabinetu także są znaczące – gdy stomatolog przyjmuje pacjentów co najmniej do godziny 20:00, pacjent bez przeszkód umówi się na konsultacje bez potrzeby wzięcia urlopu w miejscu zatrudnienia. Warto również zwrócić uwagę na szerokość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny i specjalizacji, którymi legitymuje się jego kadra. Im szersza oferta, tym większa szansa, że niezależnie od od skomplikowanie przypadku z jakim pacjent zgłosi się do gabinetu, będzie on kompleksowo obsłużony bez konieczności odsyłania go do kolejnych gabinetów. Nie ignorujmy również opinii wcześniejszych pacjentów gabinetu – jeżeli są one pozytywne odnośnie świadczonych przez klinikę usług, niewątpliwie można zapisać się na wizytę.

Załoga gabinetu stomatologicznego powinna nieprzerwanie zdobywać nową wiedzę

Medycyna to dynamicznie rozwijająca się gałąź nauki, toteż także dentyści muszą iść z duchem innowacji. Wybierzcie w związku z tym taki gabinet stomatologiczny, którego personel bezustannie zdobywa nową wiedzę, żeby być na bieżąco z innowacyjnymi technikami. Ale sama wiedza to za mało – za nią musi iść także używanie przez stomatologa najnowocześniejszego sprzętu, materiałów oraz instrumentów. W trzecim dziesięcioleciu XXI w. dodatkowym znaczącym aspektem konsultacji u dentysty jest też kwestia higieny i bezpieczeństwa, więc przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym warto dowiedzieć się czy egzekwuje on rygorystyczne zasady aseptyki, które chronią zarówno kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Nasza lokalizacja:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]