Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Najlepszą metodą na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty zębów. Zdają egzamin zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i gdy brak nam jednego zęba. Ich najważniejszymi atutami są względnie łatwa pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zęba, a dokładniej jego ceramiczna korona, wygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów, jest to więc mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ów proces i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii

proces założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Równie istotne jest także stosowne nastawienie i opanowanie strachu. Następnie dentysta nacina dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i wprawą. Precyzja istotna jest też przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w łoże. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a leki przeciwbólowe

Proces wszczepienia implantu stomatologicznego rodzi w niektórych osobach przerażenie związane z ewentualnym przenikliwym bólem odczuwanym w czasie zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie bezzasadny. Obecnie implantologia dysponuje niesłychanie efektywnymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie wrażliwi na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które całkowicie usunie możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.