Jak podejść do organizacji chrzcin?

Na palacradziwillow.pl znajdziesz korzystną ofertę chrzcin w Krakowie.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą ważną familijną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonego dziecka, w związku z tym starają się, by wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednakże trudne, szczególnie gdy na chrzest zaprasza się sporą grupę krewnych i znajomych. Niżej przeczytasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrzcin – o czym warto pamiętać?

Niegdyś chrzciny odbywały się wkrótce po narodzinach pociechy, często nawet w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzciny przeobraziły się w znaczący dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, zatem są urządzane najczęściej 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na spokojne rozważenie kluczowych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd, jak również ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią termin chrztu zalecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą podróżować do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach powinno się umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do wyliczenia ile osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się również zakomunikować, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście z reguły kupują zabawki, tymczasem rodzicom bardziej pomogą użyteczne prezenty, jak chociażby fotelik samochodowy, ubranka czy wózek dla dziecka.

Lokal na chrzest albo impreza w domu – co jest standardem?

Zaledwie dekadę temu chrzciny organizowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców dziecka, zatem nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni mogli być zapraszani na odświętne przyjęcie. Dziś wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców to już standard. Przeglądając oferty lokali, gdzie można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią rewelacyjnie ozdobione miejsce, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przyrządzi kartę dań harmonizującą z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje fachową obsługę biesiadników. Jeżeli ceremonia ma się odbyć w okresie letnim, rekomendujemy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą szaleć pod gołym niebem. Istotny jest również taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby dojazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, tak samo jak powrót biesiadników do domu albo wynajętego noclegu.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]