Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Szukasz korzystnej oferty 3D druku? Nie czekaj! Wystarczy kliknąć w to miejsce.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest adresowana głównie do konstruktorów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, jak również przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego w technologii FDM, DMLS, SLA, SLS, oraz PolyJet, może zamówić tę usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek kosztów do jakości, a także opcja korzystania z materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób albo firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, detali, bardzo wąskich ścianek oraz gładkiej powierzchni.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia dokładność kształtu oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]