Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych - usługa dostosowana do waszych potrzeb

Na komfort lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale również izolują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie możliwe mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]