Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Chcesz skorzystać z usług biura rachunkowego Katowice? Koniecznie wejdź na brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często źródłem sporych problemów. Mniejsze podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty na stałe, zaś ich szefowie często nie przygotowani na to, aby starannie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi część czytelników – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od księgowości, zyskamy gwarancję, iż skutkiem możliwych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy także wspomnieć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można koordynować z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]