Biura rachunkowe – dlaczego warto z nich skorzystać

Prowadzenie swojej firmy to skomplikowane przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia szeregu detali. Pominięcie choćby jednego z nich mogłoby skończyć się poważnymi konsekwencjami. Wśród tych naprawdę ważnych znajduje się prowadzenie księgowości, więc mnóstwo firm decyduje się na stworzenie specjalistycznego działu księgowego. Tymczasem zdecydowanie wygodniejszym wyjściem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, którego znalezienie dzisiaj nie stanowi żadnej trudności.

Jakiego rodzaju pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące teraz na terenie naszego kraju dysponują naprawdę szeroką oferta. Chętnie podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą płacową oraz kadrową. Są w stanie występować w czyimś imieniu firmy przed fiskusem, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz GUS. Sporządzają najróżniejsze raporty finansowe i prowadzą konsultacje księgowe. W zakres ich działalności wchodzi też zakładanie spółek oraz ich zamykanie. Dużo biur rachunkowych poszerza znacznie swoją ofertę, na przykład przez przygotowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla przedsiębiorstw, które zatrudniają niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w firmie działu księgowego nie jest wyjściem najlepszym. Zdecydowanie lepiej jest postawić na powierzenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, czyli właśnie do biur rachunkowych. Jest to szczególnie rekomendowane w przypadku niewielkich stowarzyszeń, firm i fundacji, gdyż jest to naprawdę bardziej korzystne rozwiązanie, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Aktualnie znalezienie solidnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokim poziomie nie jest trudne.

Nasza lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]