Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Jeżeli uważasz, że w sieci nie ma dla Ciebie kantoru online, koniecznie Skieruj się tutaj.

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskim banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Jednakże w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze bieżący kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionego dnia. Kolejnym i niesłychanie istotnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez placówki bankowe oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocnych usług popularnych wśród konsumentów, np. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez użytkownika terminie lub takiej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz swobodę w dysponowaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę, a także dużą wolność w rozporządzaniu swoimi środkami finansowymi. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby studiujące czy też zatrudnione poza granicami Polski. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.