Wymiana euro online – dlaczego warto?

Wymiana euro na złotówki - sprawdź informacje o ofercie na https://www.kantor.pl/euro-kurs-waluty.

Euro to stosunkowo nowa waluta, bowiem w formie gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI wieku. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w większości państw należących do UE. Polska na razie nie spełnia wymagań, umożliwiających przyłączenie się do strefy euro, co nie oznacza, iż Polacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt czy też dokonując zakupów za granicą.

Pożytek z wprowadzenia euro w krajach przynależących do UE

Powszechne stosowanie euro w państwach przynależących do UE dostrzegalnie ułatwiło życie większości obywateli Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta to przecież mniejszy problem z obliczeniem prawdopodobnego zysku czy też kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co przedtem ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa także wolność poruszania się rezydentów państw członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą dbać o zaopatrzenie się w optymalną ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Współcześnie wystarczy im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze online od ręki sprawdzisz aktualny przelicznik euro

Polska, mimo przynależności do UE od maja 2004 r., nadal nie spełnia wszystkich warunków umożliwiających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego Unii Europejskiej na co dzień prowadzimy transakcje biznesowe i robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny kurs euro na stronach kantorów internetowych, a równocześnie też błyskawicznie wymienić złotówki na euro bez potrzeby opuszczania domu. Wymiana euro w kantorach online ze względu na mniejsze spready jest bardziej opłacalna oraz bardziej przystępna, gdyż można ją zlecić o każdej porze dnia (nawet w nocy!), a przeliczenie waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to z reguły jest przyjęte w kantorach stacjonarnych oraz bankach – na podstawie średniego kursu z dnia poprzedniego.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]