Dlaczego kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Za sprawą konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie zobowiązania można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny i mieszkaniowy. Za sprawą konsolidacji można również uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale również parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wyszukać najdogodniejsze rozwiązanie.