Co to jest mass collect?

Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym i dużym firmom.

Na czym polega mass collect?

Działanie mass collect jest praktycznie rzecz biorąc dość proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich ID. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie wyeliminowaniem prawdopodobnych pomyłek nierzadko mających miejsce w czasie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających poniżej 100 faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi Bank Pekao i mBank) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie rozlicza około 100 faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym śledzenie na bieżąco spływu opłat) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]