Czy nazywamy złotem inwestycyjnym i gdzie je kupić?

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak korzystnej oferty sprzedaży złota!

Polacy sporo myślą o emeryturze i o zabezpieczeniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Stąd na ogół starają się chociaż raz w roku odkładać niewykorzystane środki finansowe na lokacie czy też po prostu na koncie w banku. Od jakiegoś czasu jednak to rozwiązanie jest coraz mniej rentowne – postępująca inflacja i niskie oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie dają profitu, a wręcz z upływem czasu tracą siłę nabywczą. Nic więc zaskakującego fakcie, że pojawił się popyt na alternatywne formy inwestycji, w tym również kupno złota inwestycyjnego.

Co polskie prawodawstwo uznaje za złoto inwestycyjne?

Inwestycja w metale szlachetne polega na nabyciu ich wówczas, gdy ich wartość na rynku jest niska i ich sprzedaży, jeśli ta wartość zacznie wzrastać. Ale warto zaznaczyć, że nie każdy wyrób ze złota jest uznawany za kruszec lokacyjny, wobec tego np. skupowanie biżuterii nie można nazwać inwestycją w złoto. Polskie prawodawstwo, a głównie ustawa o podatku od towarów i usług, dokładnie definiuje co należy nazywać złotem lokacyjnym. Zgodnie z obowiązującej ustawy jest to przede wszystkim kruszec o próbie nie mniejszej niż 0.995 w sztabkach bądź płytkach. Natomiast złote monety bulionowe muszą sprostać innym wymogom, żeby być nazwane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co ważne – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wybił. Monety bulionowe to nie numizmaty, więc nie traktuje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Akty prawne wymieniają jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego – złoto w postaci papierów wartościowych.

Sprzedaż złota lokacyjnego online – co oferują polscy dystrybutorzy?

W asortymencie krajowych sprzedawców złota lokacyjnego bez problemu spotkać można sztabki złota, jak i rozpoznawalne na całym świecie monety bulionowe z np. Chin oraz USA. Zakupy można dokonywać również przez internet i nie jest to propozycja tylko dla zamożnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą online bardzo szeroką ofertę sprzedaży złotych monet o wadze 1/2, 1/4 i 1/10 uncji, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 1, 2 bądź 5 g. Zamówić można także złoto w tak zwanych „combibarach” pozwalających na odcięcie, a następnie odsprzedanie indywidualnych sztabek złota.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]