okna drewniane

Zalety okien drewnianych

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym typem okien. Następnie były zastąpione przez modele wykonane z PCV, ale dziś na powrót doceniamy ich atuty. Dobrze wykonane i serwisowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać dłużej niż okna z PCV, zaś ich zakup pochłonie podobną kwotę. Poza tym w poszczególnych przypadkach ich zastosowanie okaże się niezbędne – niekiedy po prostu nie sposób postawić na jeden z bardziej nowoczesnych typów. W jakich sytuacjach zatem należy ich użyć? Z jakich materiałów są robione?

Produkcja okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Aktualnie najchętniej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na odporność na wodę oraz promienie słoneczne, producenci stolarki okiennej coraz chętniej wybierają gatunki spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń czy teak. Te ostatnie są nieco droższe, jednak należy zdać sobie sprawę, że wymagają mniej intensywnych napraw i lepiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla sporej liczby klientów ich zaletą jest też to, że często prezentują się bardziej interesująco niż te wyprodukowane z krajowych gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki okien plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, bywają też wykorzystywane w czasie rekonstrukcji zabytkowych posesji. Wykorzystanie pozostałych surowców może bowiem prowadzić do problemów w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet wysokimi karami finansowymi.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]