Zalety całorocznych domów góralskich

Jeśli chcesz kupić domy góralskie całoroczne, koniecznie sprawdź domygoralskie.com/realizacje.html

Domy góralskie są atrakcyjne oraz wygodne. Nawiązujące do historycznej sztuki gór fascynują spadzistymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna fasadami. Dla większości klientów istotne jest także to, iż tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest wszak materiałem naturalnym. Nic może zatem dziwić, że budowane są nie tylko w Tatrach – zaobserwować je można niemal w całej Polsce, bo doskonale wyglądają wpisując się w naturalne otoczenie. Często usłyszeć możemy komentarze mówiące o tym, iż zdają one egzamin tylko latem. Czy jednak są one prawdziwe? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się wszak coraz chętniej.

Jak mieszkają właściciele całorocznych domów góralskich?

Inspirowane tradycyjnymi budynkami z Tatr oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj wznoszone są niemal w całości z drewna. Bale łączone są historycznymi metodami, dzięki czemu w środku domu panuje idealna temperatura. Często obserwuje się również wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające obiekt przed wilgocią i chłodem pochodzącymi z gruntu. Typową cechą całorocznych domów góralskich okazuje się również stromy dach kryty gontem, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem w przypadku nierzadkich w tym regionie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – komu zlecić?

Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego warto wiedzieć, iż już od początku dobrze zawrzeć umowę z doświadczonymi fachowcami. Słusznie postąpimy wybierając ekipę, w której strukturach współpracują architekci doświadczeni w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne jest również to, by historyczna architektura komponowała się z nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi – to jesienią zapewni mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę w tym samym stopniu, co w innych typach budynków.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]