Zadaszenia tarasowe – co warto o nich wiedzieć?

Sprawdź, gdzie zamówić pergolę lamelową w Warszawie.

Posiadasz swój dom z ogrodem i chcesz wydajnie wykorzystać tę przestrzeń, aby stała się w wysokim stopniu funkcjonalna? Pragniesz spędzać mnóstwo godzin na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do bezchmurnych dni? Propozycją dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego lub wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci cieszyć się takim relaksem bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Pergola tarasowa – ochrona przed promieniami słońca oraz opadami deszczu

Pergole mogą być zabudową całoroczną lub mobilną, innymi słowy rozkładaną i składaną zależnie od potrzeb, jednak osoby prywatne przeważnie wybierają modele całoroczne. Pergola zbudowana przy ścianie domu formuje zadaszony taras, co na ogół znacznie powiększa przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa chroni lokatorów oraz ustawione pod nią przedmioty przed słońcem oraz deszczem. Wiele oferowanych w sprzedaży projektów pergoli da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako osobną zabudowę zintegrowaną z układem ogrodu. Trzeba podkreślić, że niektóre projekty zadaszenia tarasowego można zamontować również w przestrzeni między dwiema ścianami. Współcześnie zadaszenia tarasowe wytwarzane są z solidnych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Pergole w całości drewniane są już rzadkością.

Najlepsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych dostarczają niezmiernie duże możliwości przystosowania ich pod kątem rozmiaru lub koloru i wariantu poszycia. Osoby niezmiernie wymagające bez przeszkód znajdą również zadaszenia zaopatrzone w praktyczne udogodnienia, m.in. wydajne systemy odprowadzania wody, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, jakkolwiek wciąż sprzedawane są modele sterowane manualnie.

Jaki wybrać wariant dachu pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Osoby, które postanowiły o montażu pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego i materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, innymi słowy “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Można sterować kątem nachylenia lameli, dostosowując w ten sposób ilość promieni słonecznych wpadających przez zadaszenie albo całkiem je zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (z reguły jest to wodoodporna i wytrzymała tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Zadaszenie można całkowicie otworzyć bądź zamknąć, względnie zostawić je częściowo odkryte. Każda z tych opcji znakomicie się sprawdzają, dlatego wybór konkretnego rozwiązania jest zależny w pełni od upodobań nabywcy i jego indywidualnych potrzeb.

Nasza lokalizacja:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]