Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków - tu zobaczysz pełną ofertę

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, w którą wylewany jest cement – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, lecz łatwo zaobserwować również konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki będą solidne oraz praktyczne. Naprawdę ważna okaże się też troska o klienta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze natomiast wejść do sieci i dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa myślą poprzedni klienci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]