projekty domów góralskich, domy góralskie

Wraca moda na projekty domów góralskich

Drewniana architektura przez lata była zastępowana przez domy betonowe. Dziś na szczęście zaobserwować można fakt, iż zainteresowanie nimi powoli rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem wiele plusów. Najistotniejszym jest z pewnością wygląd – dopasowują się tak do willowej, jak i rustykalnej architektury. Ważne jest też to, że domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi także pochłaniać promieniowanie pochodzące od telewizorów i oczyszczać powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy lepiej sypiają i chronią układ oddechowy.

Najczęściej zamawiane projekty domów góralskich

Najczęściej wybieranym typem domów z drewna są oczywiście te przywodzące na myśl podhalańską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, a sposób ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Często też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład części betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić także, kiedy zamierzamy wznieść je poza Tatrami.

Jakiemu architektowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl jakiego został wybudowany. Dlatego stawiając na podobne rozwiązanie, warto obejrzeć dotychczasowe realizacje twórcy i przeczytać, co sądzą o nim poprzedni zamawiający. Istotne jest, by w jego teczce znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, że nasze zamówienie zostanie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też dowiedzieć się, czy projektant działa z ekipą, która wybuduje obiekt – dzięki temu wszystko przebiegnie szybciej.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]