Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Chcesz nabyć impregnaty do drewna na zewnątrz? Odwiedź tę stronę

Środki do konserwacji drewna to produkty stosowane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się konserwować nimi meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem tworzącym w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często wykorzystywany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody). Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz wiele innych elementów. Z kolei środki stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że podłoga jest bardziej odporna na zniszczenia i zużycie. Warto jednakże pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]