okna drewniane

Przewaga okien drewnianych nad innymi wyrobami

Okna wykonane z drewna zwykle wybierane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich odporność. Ten ekologiczny materiał daje piękny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Jednakże nie tylko estetyka jest ważną zaletą tego rodzaju produktów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki buduje drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mają różny wygląd, kolory czy inną fakturę, co daje ogromne możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, może być więc świetnym wyborem do produkcji wszelkich elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe istotne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec daje ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, wykonując wyjątkowe wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnowy zabytków, znakomicie sprawdza się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji, a wręcz pozytywnie działa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dopisać fakt, że jest bardzo dużo znakomitych sposobów poprawiania trwałości okien drewnianych, a także fakt, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest bardzo łatwy i nie zagraża ekosystemowi. Zalety te powodują, że okna z drewna są lepsze niż okna wykonywane z plastiku lub PCV.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]