Poręcze ze stali nierdzewnej – element schodów, basenów i balkonów

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej uniwersalnych stopów, a to głównie dzięki jej właściwościom. Właściwy dobór komponentów stopu sprawia, że wyprodukowane z niej przedmioty są odporne na korozję, z tego powodu mogą być wykorzystywane przy złych warunkach zewnętrznych, jak również w styczności z kwasami. W zestawieniu z jej chłodną estetyką czyni to ze stali nierdzewnej idealny budulec do produkcji fragmentów mebli i różnego rodzaju poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – wytrzymałe na rdzę

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się ogromną popularnością – można dostrzec je zarówno w budynkach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Własności tego surowca są wyjątkowo istotne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie korodują one nawet w nader wilgotnym środowisku, zatem nie wymagają intensywnej konserwacji i na lata zatrzymują swój atrakcyjny wygląd. To dlatego rewelacyjnie współgrają z nowoczesną architekturą. Znakomicie pasują do przeszkleń, drewnianych fasad, a nawet dekoracyjnego betonu.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do minimalistycznych wnętrz

Stal nierdzewna to dobry budulec do produkowania poręczy wykorzystywanych we wnętrzach domów – szczególnie tych urządzonych na nowoczesną, minimalistyczną modłę. Osoby, które zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie również łatwość ich konserwacji i szybkie czyszczenie bez potrzeby wykorzystania specjalistycznych preparatów. Odporność na rdzę powoduje prócz tego, iż z tego stopu można wytwarzać mocne i eleganckie uchwyty do łazienek oraz saun zaadaptowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź drabinki do basenów.