Podpory stropowe i ich zastosowanie

Potrzebujesz podpór szalunkowych? Skieruj się tu

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]