wynajem szalunków, wypożyczalnia szalunków

Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Szalunki to chwilowe elementy konstrukcyjne, najczęściej wykonane z metalu, desek lub sklejki laminowanej, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Używa się ich do wznoszenia, kształtowania stosownego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu bądź betonu. Przydają się one również do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w murach (np. okien lub drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie schodów, nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych oraz ściennych

Deskowania, to także określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wymienić ciężkie, średnie oraz lekkie. Mnóstwo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy, które oferują tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, dysponują obszernym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, a także gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin również znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]