Nie tylko do zabytków – okna skrzynkowe

Co trzeba wiedzieć o okna skrzynkowe producent?

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Często spotkać je możemy w starych gmachach, starych domkach lub pałacach. Obecnie są one wytwarzane zwłaszcza z przeznaczeniem do założeniu w tego typu, gdyż użycie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej zakładane są również w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż obecne wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często podzielone są na cztery elementów – dwa górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i dawniej służyły do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w budynkach zabytkowych – na przykład chatach ceglanych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, powinny być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę lub modrzew, lecz ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są bowiem dużo bardziej odporne na wpływ wody, powietrza i skrajnych mrozów.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]