Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Mnóstwo śmieci nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w trakcie różnego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, należy skoncentrować się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest zależna między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, takich jak Lublin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.