Jakie projekty stworzy architekt?

Więcej informacji o pracy architekta Kraków - kliknij tutaj

Wzniesienie domu to bez wątpienia najważniejsza rzecz dla każdego z nas. Należy więc dokładnie to zaplanować oraz pamiętać o usługach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie skutki przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze na pewno projekt domu. Mamy szansę co prawda kupić stworzony już dokument, lecz chcąc zyskać pewność, że dom będzie taki jak chcieliśmy, warto poprosić o pomoc architekta. Z uwagi na fakt, że wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się zajmuje, należy powiedzieć o tym parę zdań.

Czym zajmie się architekt?

To, czy projekt spełni konkretne potrzeby, zależy zwłaszcza od wyników rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, czego oczekujemy po budowanym domu i umieć przekazać mu to. Powinniśmy również zaznajomić się z głównymi przepisami na temat budowy domu – dzięki temu szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się denerwować, ponieważ w przypadku wątpliwości mamy prawo liczyć na jego poradę.

Jakie dokumenty opracuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie brany pod rozwagę przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej i okaże się niezbędny podczas odbioru inwestycji. Treść obu projektów regulują właściwe ustawy.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]