Jaką funkcję pełnią systemy rynnowe?

Chcesz kupić rynny dachowe? Skieruj się na ten adres.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – podobnie jak zakładanie rynien. Co wobec tego powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów jest tworzone?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu lub pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny metalowe, PCV czy plastikowe – które zamontować?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych surowców – między innymi z metalu bądź plastiku. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania warto zatem przedyskutować z ekspertem.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08